Anadolu Lisesi – Girne Koleji Prestij Kampüsü

Prestij Anadolu Lisesi


Müfredatımız


Geliştirdiğimiz müfredatımız ve okullarımızdaki çalışmalarımız 21. yüzyıl toplumunun gitgide daha karmaşık talepleri doğrultusunda öğrencilerimizin üniversitede, kariyerlerinde ve sosyal yaşamlarında başarılı olmalarında yardımcı olacaktır.

9.Sınıf öğrencilerimize haftada 10 saat İngilizce eğitimi verilmektedir.


Prestij Koleji Anadolu Lisesinde; 9. sınıftan başlayarak, İngilizce dersleri içerisinde öğrencilerimizin 12. sınıfın sonunda CEFR’e (Avrupa Ortak Dil Çerçeve Programı’na) göre C1 düzeyinde İngilizce konuşma, okuduğunu anlama, dinlediğini anlama ve yazılı anlatım temel becerilerini kazanmaları, uluslararası standartta İngilizce öğrenmeleri ve girecekleri uluslararası İngilizce sınavlarında başarılı olmaları hedeflenmektedir.ir.

Üniversite Sınavına Hazırlıık


Üniversite giriş sınavlarında TYT (Temel Yeterlilik Testi) ve AYT (Alan Yeterlilik Testi) de başarılı olmak için neyin gerekli olduğunu çok iyi biliyoruz ve buna uygun hazırladığımız müfredat ve kurslarımızla öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştiriyoruz.

STEM-A

STEM-A eğitimimiz; teknik bilgi ve beceriler veren, öğrencilerimizi hayata hazırlayan, modern iş hayatının gereksinimlerine/becerilerine öncelik veren bir eğitim ortaya koyma yolunda programlar ve projeler geliştirmeyi hedefler.
STEM-A eğitimi sayesinde öğrencilerimiz fiziksel, entelektüel ve kültürel dünyalarını zenginleştirmekte ve eleştirel düşünme, problem çözme gibi öz yeterliklerini geliştirmektedirler.
Çekmeköy Prestij Anadolu Lisesini, eğitim anlayışı, eğitim kadrosu, spor, sanat ve etkinlik alanlarıyla tam donanımlı bir özel Anadolu Lisesi hedefleyerek tasarladık ve yola çıktık.