İlkokul – Girne Koleji Prestij Kampüsü

Prestij İlkokulu


Sanayi modeli değil, ziraat modeli eğitim


MEB programı temel alınarak, eğitimde fark yaratmış uluslararası okulların yöntem ve teknikleriyle harmanlanarak Prestij Kolejine özgü eğitim modeli geliştirilmiştir. Öğrencilerimiz hayatın sadece tüketen bölümünde değil; aynı zamanda üreten bölümünde de olacaklar.

Bilingualism - Çift Dilli Eğitim


İki farklı dilde iletişim kurabilme becerisi anlamına gelen, “İki dillik” (Bilingualism) eğitim anlayışımızda dilbilimi seviyesinin ve konuşma gelişiminin yüksek oranda artması için öğrencilerimiz Türk ve Yabancı öğretmenlerimizin işbirliği ile sınıf ortamlarında düzenli olarak iki dilde eğitim alırlar.

Öğrencilerimizin hata yapma özgürlükleri var!

Prestij Koleji İlkokulunda öğrencilerin hata yapma özgürlükleri vardır. Sağduyunun yanı sıra bilimsel olarak da kanıtlanmıştır ki, insanlar başarılarından öğrendiklerinden çok daha fazlasını hatalarından öğrenirler.
Özgürlük, hata yapma özgürlüğünü içermiyorsa, sahip olmaya değmez. Mahatma Ghandi.
Çekmeköy Prestij İlkokulunu;, PYP (Primary Years Program - İlk Yıllar Programı) eğitim anlayışı, eğitim kadrosu, çift dilli eğitimi, ilkokulda üst düzey İngilizce eğitimi, spor, sanat, etkinlik ve alanlarıyla tam donanımlı bir özel ilkokulu hedefleyerek tasarladık ve yola çıktık.