Ortaokul – Girne Koleji Prestij Kampüsü

Prestij Ortaokulu


Uluslararası eğitim anlayışı


Prestij Koleji olarak yüksek kaliteli uluslararası eğitim anlayışıyla hazırladığımız ortaokul eğitim müfredatımız hızla değişen dünyada, entelektüel gelişim ve akademik başarının yanı sıra bireysel yeteneklerini geliştiren, farklılıklara duyarlı, insanlık değerlerinin bilincinde, yaşam boyu öğrenmeyi hedefleyen bireyler yetiştirmeyi hedefler.

5.Sınıf öğrencilerimize haftada 20 saat İngilizce eğitimi verilmektedir.


Okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerileri üzerinde durulan hazırlık programında öğrencilerimizin ortaokul ve lise boyunca yapılacak olan akademik çalışmalara hazır hale gelmeleri beklenmektedir. Öğrencilerimizden ayrıca sene boyunca yapacakları hazırlık ile Cambridge Flyers sınavına girerek yüksek başarı göstermesi beklenir.

Merkezi Sınava Hazırlıık


Liselere giriş sınavında başarılı olmak için neyin gerekli olduğunu çok iyi biliyoruz ve buna uygun hazırladığımız müfredat ve kurslarımızla öğrencilerimizi en iyi şekilde sınava hazırlıyoruz.

STEM-A


Öğrencilerimizi teknolojiyi sadece tüketen değil, onun gelişimine ve üretimine katkı sağlayan bireyler olarak yetiştiriyoruz.
Çekmeköy Prestij Ortaokulunu;, tam öğrenme eğitim anlayışı, tecrübeli eğitim kadrosu, çift dilli eğitimi, 5.sınıflarda hazırlık İngilizce eğitimi, spor, sanat, etkinlik ve kulüp çalışma alanlarıyla tam donanımlı bir özel ortaokul hedefleyerek tasarladık ve yola çıktık.