Fen Lisesi – Girne Koleji Prestij Kampüsü

Prestij Fen Lisesi


Prestij Fen Lisesi kayıt ve bursluluk koşulları

Prestij Fen Lisesi’ne LGS sonucunda ilk %11’lik dilimde olan öğrenciler kayıt olabileceklerdir. Burs oranları aşağıda çıkarılmıştır. Burslarımız kontenjanla sınırlıdır ve başvuru sırasına göre verilecektir.

Genel Yüzdelik Dilim AralığıBurs Oranı
% 0,00 - % 0,99100
% 1,00 - % 1,9990
% 2,00 - % 2,9980
% 3,00 - % 3,9970
% 4,00 - % 4,9965
% 5,00 - % 5,9960
% 6,00 - % 6,9955
% 7,00 - % 11,0050

Fen Lisesi

Prestij Koleji Fen Lisesi; matematik ve fen bilimleri alanlarında üstün kabiliyet gösteren öğrencilerin eğitilmesi için kurulmuştur. Prestij Fen Lisesinde öğretmenlerimizin rolü öğrencilerimize sadece fen, teknoloji, mühendislik ve matematik derslerinde teorik bilgileri vermek değil aynı zamanda yol göstericilik yaparak öğrencilerimizi üst düzey düşünme, ürün geliştirme, buluş ve inovasyon yapabilme seviyesine ulaştırmaktır. Öğrencilerimizin hata yapmaktan korkmamasını sağlayacak ve özgüvenlerini geliştirecek ortamlar sağlanmıştır.

Fen Lisesine Nakil Şartları

Tüm lise türlerinden fen lisesine nakil 10.sınıf sonuna kadar yapılabilir.

Fen lisesinden fen lisesine her sınıf düzeyinde nakil yapılabilir.

Prestij Fen Lisesi'ne 10.sınıf için nakil olmak isteyen öğrencilerin TEOG puanlarının en az 450 olması gerekmektedir.

STEM-A Eğitimi

STEM eğitimi artık bütün dünya ülkeleri için bir zorunluluk haline gelmiştir. Gelişmiş ülkeler sanayi devrimiyle ortaya çıkan eğitim sisteminden vazgeçip, eğitim sistemlerini STEM eğitimine dayandırmayı hedeflemektedirler. STEM eğitimlerimiz içerisinde yer alan proje tabanlı öğrenme, sorgulama tabanlı öğrenme, STEM aktiviteleri, tasarım ve inovasyon aktiviteleri, takım çalışması, yaratıcılık ve yaratıcı drama, robotik, kodlama ve STEM ders planı hazırlama atölyeleri yer almaktadır.

Ulusal Bilim Olimpiyatları

Fen lisemizde öğrencilerimize Temel Bilimlerde çalışmalar yapmaya özendirmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bu alanlarda gelişmelerini destekleyerek katkı sağlamak amacıyla Matematik, Bilgisayar, Fizik, Kimya ve Biyoloji dallarında Ulusal Bilim Olimpiyatları hazırlık çalışmaları düzenlenecektir. Matematik, Fizik, Kimya ve Biyoloji alanlarında Ulusal Bilim Olimpiyatları hazırlık çalışmaları için özel kadro kurulmuştur.

Öğrenci Kulüplerimiz

Öğrencilerinimizin akademik gelişimlerinin yanı sıra kişisel gelişimlerini de çok önemsiyoruz. Okulumuzda 18 tane öğrenci kulübü bulunmaktadır, ve profesyoneller tarafından yönetilmektedir. Her öğrencimizin en az bir kulüp çalışmasında bulunmalarını veya okul takımında olmalarını önemsiyoruz.

Üniversite Sınava Hazırlıık


Üniversite giriş sınavlarında TYT ve YKS de başarılı olmak için neyin gerekli olduğunu çok iyi biliyoruz ve buna uygun hazırladığımız müfredat ve kurslarımızla öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştiriyoruz.
Çekmeköy Prestij Fen Lisesini;, eğitim anlayışı, eğitim kadrosu, spor, sanat ve etkinlik alanlarıyla tam donanımlı bir özel Fen Lisesi hedefleyerek tasarladık ve yola çıktık.