Üniversite Sınavına Hazırlık – Girne Koleji Prestij Kampüsü

Üniversite Sınavına Hazırlık


Üniversite Sınavlarına - YKS hazırlık

Üniversite giriş sınavlarında TYT (Temel Yeterlilik Testi) ve AYT (Alan Yeterlilik Testi) de başarılı olmak için neyin gerekli olduğunu çok iyi biliyoruz ve buna uygun hazırladığımız müfredat ve kurslarımızla öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştiriyoruz.

Üniversite hazırlık sürecinde temel amaç öğrencimizin sınava yönelik tüm ihtiyaçlarını karşılamak, test tekniği ve akademik başarısını artırmak, mutlu olacağı istediği bölümü ve üniversiteyi kazanmasını sağlamaktır. Okulumuzun dershanecilik tecrübesi de olduğundan dolayı öğrencilerimizi eksiksiz bir şekilde sınavlara hazırlamaktayız.

Üniversite hazırlık çalışmalarını 4 yıla yayıyoruz.

Öğrencilerimize 9 ve 10.sınıflarda düzenli deneme sınavları yaparak, sınavın hangi bölümlerden oluştuğunu, ne tip soruların geldiğini ve sınav süresinin nasıl yönetilmesi gerektiği ile ilgili farkındalık yaratıyoruz. Ayrıca Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik birimimiz yıl içinde sınav sistemini tanıtmak amacıyla çeşitli sunumlar yapmaktadır.

Üniversite hazırlık çalışmalarımız 11 ve 12. sınıflarda yoğunlaşarak devam eder.

11.sınıflarda haftada 10 saat üniversite hazırlık dersleri verilmektedir. Her hafta sonu düzenli deneme sınavları yapılmaktadır. Öğrencilerimiz sınavın birinci bölümü olan TYT (Temel Yeterlilik Testi) bölümüne 11.sınıftayken tam anlamıyla hazırlanmış olurlar.

12.sınıf öğrencilerimize haftada 40 saat üniversite hazırlık dersleri verilmektedir. Her hafta sonu düzenli deneme sınavları yapılmaktadır. Öğrencilerimiz hem 11.sınıfta hazırlandıkları sınavın TYT (Temel Yeterlilik Testi) bölümünü tekrar etmiş olurlar, hem de alan sınavı olan AYT'ye (Alan Yeterlilik Testi) eksiksiz bir şekilde hazırlanmış olurlar.

Üniversite sınavlarına hazırlıkta 25 yıllık deneyim.

tyt-ayt-hazirlik