Yönetim Yapılanması – İstanbul Prestij Koleji

Yönetim Yapılanması


Kurucu

İlhami YILDIZ


1972 Sivas doğumlu olan İlhami Yıldız, Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunudur. Üniversitede okurken aile şirketlerine bağlı olan dershanelerde çalışmaya başlamıştır. 20 yıla yakın süre dershane yöneticiliği görevinde bulunmuştur. 1997 yılında açtığı Çekmeköy’ün ilk butik dershanesi olan Prestij Butik Dershanesini 5580 sayılı kanun kapsamında 2014 yılında temel liseye dönüştürmüştür. Aynı yıl dershane binasının lise eğitimi için yetersiz olduğunu gördüğünden liseyi daha konforlu ve bahçeli kolej binasına taşımıştır. 2018/2019 eğitim öğretim yılında hizmete girecek olan Prestij Koleji Kampüsü ile Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu ve Fen Lisesini açmıştır.

Türkiye’de ilk defa internet üzerinden ders randevusu alınmasını, online ödev takip sisteminin kurulmasını sağlamıştır.

2011 ve 2013 yıllarında haber kanalı NTV’nin web sitesi olan ntvmsnbc.com’da üniversiteye hazırlık öğrencileri için tercih motoru hazırlayarak binlerce öğrencinin hatasız tercih yapmasını sağlamıştır. Evli ve bir kız çocuk babasıdır.


Kampüs Müdürü - Anadolu - Fen Lisesi Müdürü

Tuba YILDIZ


1982 İstanbul doğumlu Tuba Yıldız Abant İzzet Baysal Üniversitesi İngilizce Matematik bölümü mezunudur. Mezun olduktan sonra Maltepe Üniversitesi'nde yüksek lisans yapmıştır. Ülkemizin önde gelen dershanelerinde çalışmıştır. 2009 yılında Çekmeköy Prestij Butik Dershanesinde Matematik Öğretmeni olarak göreve başlamıştır. 2014 yılında dershanenin liseye dönüşümü ile birlikte lise müdürü olarak görevine devam etmiştir. 2018/2019 öğretim yılından itibaren tüm okullarımızın eğitim öğretim genel koordinatörü, Anadolu ve Fen lisemizde müdürlük görevini üstlenmiştir. Evli ve bir kız çocuk annesidir.

Yabancı Diller Direktörü

Erkan SAĞNAK


1981 yılı doğumlu olan Erkan Sağnak, Kepirtepe Anadolu Öğretmen Lisesini 2000 yılında birincilik ile tamamladıktan sonra 2000 ÖSS sınavlarında İngilizce dili puan türünde Türkiye 8.si olarak Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünü kazanmıştır. Eğitiminin ardından Almanya Dortmund Üniversitesinde bir yıl boyunca Almanca dil eğitimi alan öğretmenimiz, sonrasında %50 burslu olarak Fransa'nın Nice şehrinde uluslararası çalışmalar yapan ve aynı zamanda Avrupa Birliği Konseyinin desteklediği CIFE adlı enstitüde Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans derecesini tamamlamıştır. Özellikle eğitimde teknoloji kullanımı alanında çalışmış olduğu özel kurumlarda getirdiği yenilikçi yaklaşımlar sayesinde İngilizce eğitiminin öğrencilerin hayatlarının bir parçası olması gerektiği üzerinde durmuştur. Katıldığı çeşitli eğitim teknoloji zirvelerinde sunumlar gerçekleştiren öğretmenimiz bu alanda özellikle Google for Education ve Apple uygulamaları ile ters yüz edilmiş sınıflar konusunda kendisini geliştirmiştir. Çeşitli dil kurslarında TOEFL ve IELTS gibi sınav İngilizcesi eğitmenliği de yapan öğretmenimiz; Gökyüzü Koleji, Modafen Koleji ve Küçük Prens Lisesi gibi Türkiye'nin önde gelen özel okullarında bölüm başkanlığı ve öğretmenlik yapmıştır. Öğretmenimiz 2018 / 2019 Eğitim Öğretim yılında Prestij Koleji okullarında Yabancı Diller Direktörü olarak görev almıştır. Evli ve bir kız çocuk babasıdır.

Anaokulu Müdürü

Nevin Ekşi Knezeviç


Uzman Pedagog-Psikolojik Danışman

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Pedagoji bölümünden 1987 yılında mezun oldu. Yüksek Lisansını Marmara Üniversitesinde tamamladı. Lisans eğitimi boyunca Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Çapa Tıp Fakültesi Psikiyatri Polikinliğinde stajyer olarak görev aldı. 2005 yılında 2 yıl süreyle Psikoterapist Rebia Dirimden psikopatolojiler ile ilgili süpervizyon almış olup daha ilerleyen yıllarda Analist Bella Habip’le süpervizyon çalışmalarına devam etmiştir. Psikanalitik sürece katılmıştır.

Çocuk-ergen ve ailelerle bireysel terapiler yapmaktadır. Yıllar içinde çeşitli okullarda danışman ve yönetici olarak çalışmıştır. Halen Çekmeköy Helen Doron Prestij Anaokulunun müdürlüğünü yapmaktadır.

İlkokul Müdürü

Gülay YAVAŞ


Konya Akşehir’de doğan Gülay Yavaş; Yatılı Muğla Kız Öğretmen Okulu’ndan okul birincisi olarak mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği lisans programını tamamlamıştır. Eğitim ile ilgili çok çeşitli mesleki gelişim seminer programlarına katılmıştır.

Ankara Özel Aydın Anadolu Koleji ve Özel Arı Koleji’nde sınıf öğretmenliği, zümre başkanlığı, İstanbul Özel Darüşşafaka Eğitim Kurumları, Özel Zeynep Mutlu Eğitim Kurumları, Kültür Koleji, Özel Irmak Okulları, Bahçeşehir Beşiktaş Koleji, Çekmeköy Avrupa Koleji'nde yönetici olarak çalışmıştır.

2018/2019 öğretim yılı için Prestij Koleji İlkokulunda okul müdürü olarak göreve başlamıştır.

Ortaokul Müdürü

Öznur KEKLİKOĞLU


1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Eğitim Fakültesinden mezun olan Ortaokul Müdürümüz Öznur Keklikoğlu, sırasıyla 1 yıl TED Ankara kolejinde öğretmenlik, 2 yıl Ümraniye Mehmetçik Lisesi Müdürlüğü, 3 yıl Ataşehir SAİT CORDAN İlköğretim Okulu Müdürlüğü, 16 yıl VKV KOÇ ÖZEL İlköğretim Okulu kurucu öğretmenliği ve ortaokul prep İngilizce program yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur. 28 yıldır eğitim alanında çalışmış olan okul müdürümüz yurtdışı İngilizce dil okulları öğrenci rehberliği, okul resmi spor takımları ve çeşitli sanat organizasyonlarında aktif görev ve rol almıştır. Bu tecrübelerini öğrenci bireysel danışmanlığında üstlendiği görevle beraber, NLP Bireysel practioner sertifika programını bitirerek, bu alanda da okullarda hizmet vermiştir.

2016 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Etkin Yöneticilik Mesleki Sertifika programını bitirmiştir.

2018-2019 Eğitim yılında Yöneticilik kariyerine, Çekmeköy Prestij Okullarında Ortaokul Müdürü olarak devam edecektir.
X